Adwokat z Wrocławia a rozwody, czyli 6 korzyści z jego zatrudnienia

przez | 25 września, 2019

Sprawa rozwodowa jest jedną z tych najbardziej delikatnych, która wywraca do góry nogami życie obojga małżonków. Każdy z nich ma możliwość samodzielnego reprezentowania swojego interesu, jednak w większości sytuacji, szczególnie wtedy, gdy mamy do czynienia z rozwodem z orzeczeniem o winie, niezbędne okaże się wsparcie adwokata z Wrocławia. Dzięki zatrudnieniu specjalisty, będziesz mógł/mogła liczyć nie tylko na korzystne zakończenie się całej sprawy, ale również wiele innych korzyści. Jakich? Sprawdźmy!

Korzyść 1 – Większe szanse na korzystny wynik

Oczywiście najbardziej istotną korzyścią, jaką da Ci adwokat rozwody Wrocław, jest znacznie większa szansa na korzystny wyrok sądu niż w przypadku samodzielnego bronienia swoich interesów. Kancelaria adwokacka posiada bowiem odpowiednie doświadczenie i kwalifikacje, a także wiedzę prawniczą, dzięki którym masz możliwość uzyskania godnego przedstawiciela – nie tylko przed sądem, ale również w trakcie całej sprawy rozwodowej. Masz wtedy szansę na uzyskanie konkretnych korzyści bez konieczności samodzielnego angażowania się w sprawę. Dzięki temu oszczędzisz wiele nerwów i czasu.

Korzyść 2 – Kompleksowe doradztwo prawne

Nieznajomość prawa szkodzi, również w przypadku spraw rozwodowych, dlatego też pomoc adwokata okaże się w tym wypadku niezbędna – to właśnie dzięki niemu będziesz mieć szansę poznania zawiłości prawnych oraz odpowiedniego zinterpretowania przepisów. W tym wypadku również oszczędzasz wiele czasu, który trzeba byłoby poświęcić na zaznajomienie się z przepisami, a do tego unikniesz ryzyka błędu, związanego z interpretacją przepisów, który mógłby mieć daleko idące, negatywne konsekwencje.

Korzyść 3 – Pomoc w wielu kwestiach

W przypadku rozwodu z orzekaniem o winie, wrocławski adwokat będzie w stanie pomóc Ci w osiągnięciu wielu celów. Mowa tutaj między innymi o uzyskaniu praw do opieki nad dzieckiem, korzystnego podziału majątku czy uzyskaniu alimentów. Zatrudniając adwokata od spraw rozwodowych znacznie zwiększasz swoje szanse na korzystny wyrok sądu.

Korzyść 4 – Wsparcie formalne

Pamiętaj, że w przypadku tego rodzaju spraw niezbędne będzie przygotowanie pozwu rozwodowego lub odpowiedzi na pozew, a także innych dokumentów, które muszą być prawidłowe pod kątem prawnym i formalnym. W przypadku jakichkolwiek błedów, cała sprawa może znacząco się wydłużyć co będzie kosztowało wiele nerwów i zdrowia zarówno Ciebie, jak i Twoich najbliższych. W przypadku zatrudnienia adwokata rozwodowego, problem ten nie będzie istniał, ponieważ to on zajmie się wszystkimi formalnościami za Ciebie.

Korzyść 5 – Wsparcie psychologiczne

Każdy adwokat z Wrocławia, któremu zależy na jak najlepszym wsparciu swojego klienta, powinien zapewnić mu również pomoc natury psychologicznej. Możesz więc liczyć na to, że w przypadku tych trudniejszych, najbardziej stresogennych sytuacji, otrzymasz pomocną dłoń i zyskasz poczucie bezpieczeństwa, które w przypadku rozwodu może okazać się nieocenione.

Korzyść 6 – Tajemnica zawodowa

Adwokatów obowiązuje tajemnica zawodowa, dlatego też współpraca ze specjalistą będzie oparta na wzajemnym zaufaniu. Możesz powiedzieć mu o wszystkim i mieć pewność, że informacje te nie wydostaną się poza jego biuro. Pomoże to dodatkowo w osiągnięciu jak najkorzystniejszego wyroku sądu.