Co pomoże nam wybrać podkład Estee lauder double wear i najlepsze perfumy Narciso Rodriguez dla siebie lub na prezent? Poznaj kilka porad!

przez | 6 grudnia, 2019

Bardzo trudno jest dobrać odpowiednie perfumy, gdyż to proces złożony i przepełniony pułapkami. To jak wiele mamy możliwości pokazuje tylko, że czeka nas bardzo czasochłonne zadanie. Aby wszystko poszło zgodnie z planem, warto poruszać się zgodnie z poradami ekspertów z tej dziedziny. Tylko dzięki temu uda się nam zrozumieć to, dlaczego niektóre perfumy są dla nas odpowiednie, a inne wręcz przeciwnie.

Podstawą jest nasze dobre samopoczucie…

Eksperci są zdania, że testowanie perfum jest niezwykle zbliżone do próbowania wina. Kiedy przyjdzie nam próbować produkt najwyższej jakości od Narciso Rodriguez (znajdziesz go np. tutaj wraz z podkładami Estee lauder double wear), koniecznie należy być dobrze wypoczętym. Aby prawidłowo odczytać i wyróżnić wszystkie nuty zapachowe, nasz umysł musi być świeży. Mając za sobą ciężki dzień w pracy, szkole lub na uczelni, lepiej odpuścić sobie wizytę w perfumerii, ponieważ nie będziemy mogli wystarczająco się skupić. Jeżeli zależy nam, aby być podczas tego całkowicie profesjonalnym, warto zrezygnować tego dnia z użycia swoich dotychczasowych perfum. Poszczególne zapachy mogą się ze sobą mieszać, a to coś niepożądanego.

Będziemy musieli wykazać się cierpliwością

Koniecznie należy unikać decyzji pod wpływem impulsu, ponieważ interesujący nas zapach musi się nam w pełni podobać. Co więcej, podczas jednego dnia nie warto testować większą ilość zapachów – trzy to maksimum. Przy większej liczbie, te mogą nam się ze sobą mieszać i łatwo będzie się nam pomylić. Już jutro możemy dojść do wniosku, że nie wybraliśmy najlepszego produktu, a być może wtedy byliśmy pewni, że wybraliśmy bardzo dobre perfumy.

Niech nasz gust będzie najważniejszym kryterium!

Najczęściej spotkamy się z czterema grupami perfum, które określą nuty zapachowe. Są to bowiem nuty orientalne, szyprowe, cytrusowe oraz kwiatowe i te dwie ostatnie jawią się jako najpopularniejsze. Charakteryzują się one tym, że ich zapach jest delikatny, lekki oraz orzeźwiający. W opozycji do nich stawiane są te szyprowe, ponieważ to zapachy ciężkie, z uwagi na częstą obecność dębowego mchu. Perfumy orientalne to zwykle korzenne zapachy, chociaż zdarza się również, że wyczuwalna jest w nich także nuta kardamonu.

Gdy już udało się nam określić swoją ulubioną nutę zapachów, będzie nam o wiele łatwiej dobrać najlepsze perfumy. Trudności sprawiają te lekkie wonie, ponieważ ich porównywanie jest ciężkie, z uwagi na posiadanie bardzo podobnych baz. Dlatego, kiedy jesteśmy w perfumerii bądź drogerii, ograniczajmy się do testowania jedynie kilku zapachów.

Jak prawidłowo przetestować zapach perfum – papierowy tester, a może własna skóra?

W prawie każdej perfumerii i drogerii znajdziemy specjalne, papierowe paski, które mają służyć nam do spryskani ich perfumami. Należy być świadomym, że nie będzie to miarodajne, a o wiele lepiej skorzystać z własnego nadgarstka po jego wewnętrznej stronie. Tylko tak przekonamy się, jak prezentuje się faktyczny zapach danego produktu. Z uwagi na to, nie próbujemy więcej niż 3 perfum jednego dnia.

Będąc ciągle niezdecydowanym, warto porozmawiać ze specjalistą, a takim okaże się pracownik perfumerii. Ten z pewnością nakieruje nas na ciekawe zapachy, które mogą się nam bardzo spodobać.Nie starajmy się ograniczać do swojej ulubionej marki perfum. Taka praktyka będzie nie tylko nas ograniczająca, ale również droga, ponieważ kolekcje od znanych producentów są zwykle bardzo drogie. Jeśli zależy nam na tym, aby odnaleźć perfumy oryginalne i jedyne w swoim rodzaju, eksperymentujmy i testujmy jak najszersze grupy zapachów.