Czy można wyleczyć zaburzenia erekcji?

przez | 9 marca, 2020

Zaburzenia erekcji to dość poważny problem, co więcej niezwykle wstydliwy. Szacuje się, że w Polsce z takimi dysfunkcjami boryka się około 2 milionów panów, jednakże nie każdy zgłasza się na leczenie do lekarza i trzeba wziąć to pod uwagę. Przyczyny braku lub niemożliwości utrzymania erekcji mogą być różne, mogą mieć podłoże psychologiczne lub organiczne. Zazwyczaj 80% przypadków zaburzeń erekcji jest związanych z czynnikami fizjologicznymi takimi jak choroby sercowo-naczyniowe, układu krążenia, zaburzenia hormonalne, otyłość, cukrzyca itp. Pozostałe 20% to przyczyny psychologiczne, najczęściej dotyczące blokady psychicznej przez zbliżeniem z kobietą, złych doświadczeń z kobietami w przeszłości, nieśmiałości albo obaw związanych z niezaspokojeniem partnerki. Czy możliwe jest skuteczne wyleczenie zaburzeń erekcji. Czy leki na potencje będą dobrym rozwiązaniem? Może lepiej ich unikać?

Sposoby leczenia zaburzeń erekcji

Chociaż wielu mężczyzn, którzy borykają się z problemami z erekcją uważa, że to koniec świata, prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach jest wiele skutecznych metod leczenia. Leki na potencję dostępne zarówno  aptekach, jak i w sklepach internetowych mogą okazać się niezwykle skuteczne. Oczywiście możliwość całkowitego leczenia zależy od przyczyny pojawienia się problemu. Skuteczność leków doustnych jest dość duża, przy czym nie każde środki na erekcję będą oczywiście tak samo skuteczne. Dużo zależy od tego, jaki mają skład. Jeżeli chodzi o tabletki na potencję bez recepty to zazwyczaj zawierają zioła typu żeń-szeń, pestki dyni, miłorząb japoński, takie składniki gwarantują poprawę sprawności w sypialni, przy czym jest to kuracja, która trwa kilka tygodni. Efektów nie zaobserwujemy od razu, ale środki przyjmowane regularnie przez dłuższy czas, mogą być skutecznym wsparciem. Leki na potencje wydawane na receptę, na pewno będą skuteczniejsze, przy czym w tym wypadku trzeba będzie skonsultować się z lekarzem, który ustali plan leczenia oraz poinformuje, jak dawkować wybrany preparat. Warto zdawać sobie sprawę, że w przypadku osób z poważnymi uszkodzeniami naczyń czy zaawansowaną cukrzycą, skuteczność takich preparatów może być mniejsza. Mężczyźni borykający się z problemami z erekcją, powinni ponad to zmienić tryb życia na zdrowszy tj. zrezygnować z używek, prowadzić bardziej aktywny tryb życia oraz zdrowo się odżywiać. Niekiedy przyczyną jest również stres oraz przemęczenie, jeśli zadbamy o siebie, leczenie na pewno przyniesie dużo lepsze rezultaty. Niekiedy najlepsza opcją będzie połączenie dwóch metod leczenia tj. farmakologicznych i psychoterapeutycznych.

Leczenie zaburzeń potencji może dać dobre rezultaty, przy czym w tym wypadku najlepszą opcją będzie konsultacja ze specjalistą. Dzięki temu środki farmakologiczne będą dopasowane do naszych potrzeb i na pewno będą bezpieczne dla zdrowia.