Dlaczego suplementy diety na odchudzanie nie działają?

przez | 18 lutego, 2020

Środki na odchudzanie są ostatnio tak popularne, że ich reklamy widzimy niemalże na każdym rogu. Co chwilę w każdy możliwy sposób wciskają się do naszego życia filmy czy zdjęcia proponujące tego typu środki. A my oczywiście chętnie z nich korzystamy. Jednak powstaje pytanie: Dlaczego tak wiele osób korzysta ze środków na odchudzanie? Odpowiedź jest oczywista – nie ma raczej osoby, która nie chciałaby wyglądać dobrze i zgrabnie. Właśnie wtedy z pomocą od razu przychodzą firmy proponujące nam suplementy diety na odchudzanie. Jednak reklamy tych produktów nie przekazują nam całej prawdy. To prawda, tego typu tabletki mogą wspomagać proces odchudzania, ale niestety, nie wystarczy po prostu raz czy dwa razy dziennie zażyć tabletki, żeby od razu zacząć chudnąć. Dlaczego?

Nasze codzienne nawyki jeśli chodzi o żywność, czy ruch, często dalece odbiegają od tego, czego potrzebujemy, aby zachować zdrowie, witalność, a co za tym idzie dobrze wyglądającą sylwetkę. Jeśli mówimy o zwyczajach żywieniowych, obecnie żyjemy w świecie, absorbującym tyle czasu i uwagi, że zaczyna go brakować na przyrządzenie pełnowartościowego posiłku. Dlatego zadowalamy się kupionymi w biegu gotowymi daniami lub wysoko przetworzoną żywnością, którą możemy przygotować w kilka chwil. Oprócz tego, po męczącym dniu pracy chętnie sięgamy po tak zwane polepszacze nastroju: czekoladę, batony, wafelki i inne słodycze o dość wysokiej zawartości cukru. Przy innej okazji wybieramy chipsy i inne przekąski o dość wysokiej zawartości tłuszczu. Poza tym jakiś napój gazowany i nasz podwieczorek gotowy. A chwilkę później łykamy suplementy diety na odchudzanie, żeby przypadkiem ten cukier i tłuszcz nie został w naszym organizmie. Jeśli chcemy dbać o sylwetkę bardziej świadomie decydujemy się na produkty fit, ale często nie jesteśmy świadomi, że są one fit jedynie z nazwy, więc nie pomogą nam w rzeczywistości schudnąć. Gdy się już w tym zorientujemy, sięgamy od nowa po gotowe środki na odchudzanie.

Jeśli z kolei chodzi o zażywanie ruchu, często ogranicza się ono do spaceru z domu na parking, czy na przystanek, z autobusu, czy samochodu do biura, i z powrotem. Podziwiamy osoby, które codziennie chodzą na siłownie, czy inny trening, ale gdzieś po drodze gubią się nasze chęci, żeby też to zrobić, a czas ucieka między palcami. I w całym tym tempie życia, zaczynamy powoli przybierać na wadze. Jednak ciągle brakuje czasu, żeby coś z tym zrobić, więc decydujemy się na, wydawałoby się, najłatwiejsze rozwiązanie – suplementy na odchudzanie. Myślimy sobie, że chociaż na tę kwestię nie będziemy musieli marnować czasu. Wystarczy łyknąć jedną – dwie pastylki dziennie i gotowe, pozostaje tylko czekać na efekt. I tak też bierzemy te tabletki dni, tygodnie, miesiące, a rezultatów nie ma żadnych. Czujemy się rozczarowani i myślimy co dalej. Niestety, nie jest to takie łatwe. W całym tym pędem związanym z naszym codziennym życiem, zapominamy, że gdzieś zapodziała się potrzeba treningu czy odpowiedniego odżywiania, a to w zasadzie jedyny dobry fundament, który może sprawić, że preparaty na odchudzanie zaczną działać.