Dlaczego warto inwestować w telefon biurowy?

przez | 19 grudnia, 2019

Zwykłe telefony stacjonarne coraz częściej odchodzą w zapomnienie. Niektórzy przedsiębiorcy całkowicie zaniechali korzystania z takich urządzeń i zastępują je telefonami IP, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czym jest telefon SIP i dlaczego wart zdecydować się na takie rozwiązanie?

Telefony IP – co to?

Telefony biurowe IP nazywa się też telefonami VoIP, SIP lub softphonami. Sposób ich działania jest łatwy, do łączności wykorzystywana jest transmisja głosu przez kabel internetowy lub potrzebna jest technologii VoIP (voice over internet protocol). Dziś można wyszukać kilka rodzajów telefonów IP, które mają różne przeznaczenie. Niesamowicie popularne są na przykład telefony marki yealink, cisco, które oferują modele dla użytkowników biznesowych. Producenci mają w swojej ofercie telefon biurowy, dzięki któremu jest opcja, żeby przeprowadzić bez problemów telekonferencję zarówno w dużych, jak i ciasnych salach. Telefony biurowe nie są skomplikowane w obsłudze, mają dotykowy ekran i wytrzymałą obudowę, która umożliwia obsługę głosu z zakresu 360 stopni. Trzeba wiedzieć, że telefony biurowe mogą być zasilane na 3 różne sposoby. Pierwsza metoda to zewnętrzny zasilacz zwykły, który jest podłączony do zasilana wykonanego dla stacji roboczej. Druga metoda to zastosowanie odpowiednich przełączników posiadających karty z portami, które doprowadzają zasilane poprzez patchcord do sprzętu. Po trzecie to dedykowany patch-panelu z zasilaniem.

Opłaca się kupić telefony IP do firmy?

Telefonia IP posiada więcej zalet, niż wad. Zazwyczaj trudno znaleźć argumenty przemawiające za tym, aby nie zmienić usług telekomunikacyjnych, właśnie na rzecz telefonów yealink IP. W tej sytuacji nie należy obawiać się skomplikowanych prac związanych z montażem, bo można zrobić to bez problemu w ciągu 15 minut. Nie jest koniecznością wprowadzanie zmian w okablowaniu, centrali telefonicznej itp. Istotną zaletą jest również opcja korzystania z działającego już okablowania komputerów. Trzeba też wiedzieć, że w tej sytuacji można zainstalować wspomagające aplikacje do telefonu. Koszty używania takiej telefonii są dużo mniejsze, niż w przypadku telefonów zwykłych, co także na pewno jest ważne. Jest to funkcjonalny system, który jest zaopatrzony w wiele możliwości, może pomóc zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy, poza tym dzięki niemu można też zwiększyć produktywność w pracy. Będzie pomocny szczególnie w przypadku firm, które robią interesy zagraniczne i często kontaktują się z klientami czy kontrahentami pochodzącymi spoza kraju. Rozmowy zagraniczne są doskonałej jakości, jest możliwość też urządzać telekonferencje, spotkania online. Funkcji jest sporo i oczywiście warto inwestować w innowacyjną technologię.

Wybierając telefony biurowe w technologii IP można zyskać pewność, że długo będą niezawodne i bezawaryjne. Powinniśmy inwestować w sprzęt wysokiej jakości, co dobrze wpłynie na jakość i wydajność pracy w przedsiębiorstwie.