Firmy oświetleniowe – co mogą Ci zaoferować?

przez | 29 grudnia, 2019

Jeżeli chcesz korzystać z nowoczesnych technologii, musisz odnaleźć sprawdzonych dostawców, którzy będą w stanie Ci je zaoferować. W przypadku poszukiwania wysokiej jakości lamp, które sprawdzą się np. w oświetlaniu planów zdjęciowych czy filmowych, warto postawić na profesjonalne firmy oświetleniowe – zarówno sklepy, jak i wypożyczalnie mogą zaoferować Ci rozwiązania nowoczesne, dzięki którym możliwe będzie oświetlenie każdej przestrzeni.

Co w swojej ofercie posiadają firmy oświetleniowe?

Przede wszystkim – najnowocześniejsze lampy, które służą do różnych celów i które będą w stanie spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Firmy oświetleniowe oferują rozwiązania, które można dostosować do różnych potrzeb użytkowników – są wśród nich lampy:

  • na plany zdjęciowe i filmowe,
  • do reklam i produkcji telewizyjnych,
  • na koncerty i do teledysków,
  • na konferencje i spotkania biznesowe,
  • inne, które można wykorzystać np. prywatnie.

I to właśnie dzięki uniwersalności oferty oraz dużej liczbie produktów, oferowanych przez sklepy oraz wypożyczalnie oświetlenia, masz możliwość zaopatrzyć się w rozwiązania różnorodne pod względem typów oświetlenia filmowego, jak również parametrów. Są wśród nich sprzęty nowoczesne, od najbardziej cenionych producentów na rynku, takich jak Pulsar, Arri, Martin, Kino Flo, JB Lighting, Dedolight czy Philips – dzięki temu wiesz, że inwestujesz w najlepsze technologie i dostosowujesz je do swoich indywidualnych potrzeb.

Jakie oświetlenie do filmowania zaoferują Ci specjaliści?

  • Oświetlenie żarowe, które najbardziej kojarzone może być z lampami, jakie stosujemy na co dzień – dają one światło o odpowiednich barwach, jednak często niewystarczającej mocy. Ich dużą zaletą jest cena.
  • Oświetlenie fluorescencyjne, które ma większą moc od żarowego, daje całkiem naturalne światło i pobiera niewiele energii, jednak w przypadku niektórych modeli występuje problem migotania, który uniemożliwia skuteczne filmowanie.
  • Oświetlenie HMI, uznawane za najbardziej profesjonalne, ponieważ daje ogromną moc i pozwala wyemitować światło najbardziej zbliżone do tego naturalnego. Niestety jest drogie, wymaga dużej mocy i bardzo się nagrzewa.
  • Oświetlenie LED, które jest nowoczesne, energooszczędne i wygodne w użytkowaniu, jednak jego moc oraz barwa pozostawiają wiele do życzenia – oczywiście przyszłość może to zmienić i będziemy korzystać z tych rozwiązań częściej.

Oczywiście to nie wszystkie rozwiązania, jakie oferują firmy oświetleniowe – oprócz wysokiej jakości lamp, powinny one również zaopatrywać swoich klientów w odpowiednie akcesoria, dzięki którym możliwy będzie montaż w najróżniejszych warunkach.

Dlaczego jeszcze warto postawić na firmy oświetleniowe?

Wysokiej jakości oświetlenie studyjne czy filmowe to nie jedyny powód, dla którego warto skorzystać z usług wypożyczalni oświetlenia. Firma tego typu zapewnia bowiem szeroki zakres usług, wśród których dominują usługi montażowe, a także doradcze. Dzięki temu masz pewność, że nie tylko zaopatrzysz się w najwyższej jakości technologie, ale również dopasujesz te, które będą Ci potrzebne i skorzystasz z nich we właściwy sposób.

Oczywiście chcąc skorzystać z wszystkich tych zalet i cieszyć się udaną współpracą z firmą oświetleniową, niezbędne jest znalezienie takiej, która zapewni Ci najwyższy poziom świadczonych usług. Jeżeli chcesz aby tak się stało, sprawdź jej doświadczenie i kwalifikacje pracowników, a przy tym zapoznaj się z realizacjami firmy, a także opiniami. No i oczywiście dokładnie zapoznaj się z ofertą firmy, dzięki czemu dowiesz się, czy oferuje ona nie tylko wysokiej klasy urządzenia, ale też czy świadczy usługi dodatkowe, takie jak doradztwo czy montaż.