Interesujesz się aukcjami leasingowymi? Dowiedz się kilku ważnych kwestii o tym rozwiązaniu!

przez | 12 listopada, 2019

Nie da się ukryć, że spora część osób raczej odradzałaby nam pozyskanie samochodu, który dotychczas użytkowany był przez firmę. Fakty są jednak takie, że to świetna szansa, aby stać się posiadaczem dobrego samochodu, przy niskim nakładzie finansowym. Istnieje jednak spora liczba aspektów, które warto przeanalizować podczas zakupu auta na aukcji leasingowej.

Na temat samochodów poleasingowych krąży wiele legend i fałszywych informacji, dlatego istnieje tak sceptyczne podejście do tego tematu. Należy być świadomym, że na takim rozwiązaniu możemy naprawdę skorzystać i będzie to często lepsza opcja od zakupu w komisie, czy też z rąk prywatnej osoby. W momencie, gdy na pojazd firmowy kończy się leasing aukcje są szansą, aby przedsiębiorstwo mogło odzyskać pewną część środków.

Niemal nowy pojazd, a cena wyjątkowo niska!

Pojazdy poleasingowe nie mają za sobą wielu lat użytkowania, gdyż często to 3-5 letnie samochody, stąd jeszcze wiele przed nimi. Chociaż ich przebieg może być dość wysoki, ich stan techniczny i wizualny może być naprawdę dobry. Na uwagę zasługuje tutaj fakt, że są to auta serwisowane w renomowanych punktach, które oferują usługi wysokiej jakości.

Świadomość i pewność na temat nabywanego produktu

Naprawą pojazdów objętych leasingiem zajmuje się ASO, stąd możemy być pewni, że każde działanie przy aucie było wykonane jak należy. Ich przebieg zawsze jest udokumentowany, a także posiadają pełną historię serwisowania. W wypadku zakupu samochody od osoby prywatnej lub w komisie, istnieje ryzyko, że pojazd posiada ukryte wady i usterki, a często miejsce ma nawet cofanie przebiegu.

Poleasingowe samochody – godne uwagi, czy bardzo wysłużone auta?

Bardzo często możemy usłyszeć, że służbowe pojazdy są mocno eksploatowane i to z dużą intensywnością. Należy jednocześnie mieć na uwadze to, że z takimi samochodami spotkamy się nie tylko na aukcjach leasingowych. Dodatkowo, to często w komisie zaoferują nam samochód, który nadaje się jedynie na złomowisko.

Osoby, które zajmują się sektorem handlowym w firmie, najczęściej użytkują auta z segmentu B oraz C, dlatego te pojazdy będą na pewno posiadać dość duży przebieg. Wszystko bowiem z uwagi na to, że praca przedstawiciela handlowego opiera się o sporą liczbę podróży. Może dochodzić także do przedwczesnego zużywania się podzespołów samochodu, jednak to nie wynik częstej jazdy, a w głównej mierze nieodpowiedniego użytkowania. Symptomy tego zauważymy szczególnie na porysowanych elementach wnętrza i lakierze, ale też na przetarciach na tapicerce.  

Menedżerowie większych firm, często korzystają z luksusowych samochodów, które posiadają bogate wyposażenie. Nic więc dziwnego, że podczas aukcji leasingowych warto rozglądać się za takimi pojazdami. Dodatkowo, takie auto będzie miało niski przebieg i doskonały stan wizualny. Są to bowiem samochody, które nie były tak często użytkowane jak te, które dostępne są dla przedstawicieli handlowych.