Koraliki do bransoletek – gdzie można je kupić?

przez | 1 kwietnia, 2020

Koraliki do bransoletek umożliwiają tworzenie najróżniejszych ozdób handmade. Na rynku znajdziemy tysiące najróżniejszych ich wzorów, pozwalających wykonanie biżuterii w dowolnym stylu. Gdzie warto szukać koralików oraz jakie ich rodzaje są dostępne?

Koraliki do bransoletek – gdzie są dostępne?

Koraliki do bransoletek znajdziemy przede wszystkim w sklepach z akcesoriami do biżuterii. Można znaleźć w nich zarówno elementy ozdobne, jak i półfabrykaty, dzięki którym wykonuje się biżuterię handmade. Koraliki do bransoletek są zazwyczaj w takich miejscach dostępne w tysiącach wzorów – najczęściej są to sklepy online, dzięki czemu można z łatwością przeglądać dostępne produkty i wybrać odpowiednie wersje do swoich prac.  

W sklepach z akcesoriami do tworzenia biżuterii handmade można znaleźć także wiele innych elementów ozdobnych oraz półfabrykatów, dzięki którym możliwe jest wykonywanie nie tylko bransoletek, ale i wisiorków czy kolczyków.

Koraliki do bransoletek – jakie rodzaje można znaleźć?

Koraliki do bransoletek występują w wielu kształtach, kolorach i wzorach. Dzieli się je głównie ze względu na materiał, z jakiego są wykonane – na rynku można znaleźć koraliki szklane, drewniane, ceramiczne, akrylowe czy wykonane z żywicy. Każdy rodzaj ma swoje zalety i nieco odmienną estetykę, co sprawia, że każdy twórca znajdzie wśród nich odpowiednie tworzywo do swoich projektów biżuterii.

Do najbardziej popularnych koralików należą modele ze szkła. Mają wiele zalet – są bardzo estetyczne, mogą osiągać najróżniejsze wzory i kolory, a także wykorzystywać ciekawe efekty, takie jak np. efekt tłuczonego szkła czy kocie oko. Szklane koraliki do bransoletek umożliwiają tworzenie bardzo efektownej biżuterii w różnym stylu – od klasycznego i eleganckiego po minimalistyczny czy boho.

Możemy wyróżnić wiele kategorii koralików szklanych, w zależności od ich kształtów. Najczęściej wybieranymi do bransoletek są koraliki w kształcie kuleczek o różnej wielkości. Wyglądają bardzo elegancko i pięknie odbijają światło. Świetnie prezentują się solo lub jako podstawa bransoletki z zawieszką ze srebra lub metalu. Kuleczki mogą być transparentne, nieprzezroczyste lub z dodatkowymi efektami, jak wspomniane tłuczone szkło czy kocie oko.

Dostępnych jest też wiele koralików w innych formach, takich jak kostki, pastylki, kryształki, listki, krople czy kwiatki. Mogą osiągać różne wielkości i są dostępne w niemal nieograniczonej ilości wzorów i kolorystyki. Można wykorzystywać do tworzenia bransoletek jeden lub kilka połączonych ze sobą rodzajów koralików szklanych – pozwalają na realizację najbardziej kreatywnych pomysłów, jeśli chodzi o wykonywanie biżuterii handmade.

Koraliki do bransoletek są wykonywane także z innych materiałów. Kolejnym popularnym rodzajem są koraliki drewniane. Mają zupełnie inny charakter, niż modele szklane czy z tworzyw sztucznych. Często zachowują naturalny wzór i kolor drewna, dzięki czemu są unikalne. Świetnie pasują do biżuterii w stylu boho lub ludowym. Również mogą osiągać różne kształty – najczęściej dostępne są kuleczki, kostki czy modele podłużne. Mogą być też barwione na różne kolory czy pokrywane wzorami.

W sklepie z koralikami można znaleźć też wersje ceramiczne, z żywicy czy z akrylu. Często osiągają bardziej wymyślne kształty, są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych czy wzorach.

Wszystkie typy koralików mogą być dodatkowo zdobione – np. pokryte dodatkową błyszczącą powłoką czy fasetowane, aby lepiej odbijały światło.

Koraliki do biżuterii – szeroki wybór dla twórców handmade

Koraliki do biżuterii handmade to jeden z najpopularniejszych sposobów na tworzenie wyjątkowych ozdób. Ich ogromna różnorodność, niska cena i łatwa dostępność sprawiają, że są chętnie wykorzystywane przez wielu twórców do wyrobu bransoletek, kolczyków czy wisiorków. Są bardzo efektowną ozdobą, mogą też tworzyć świetne tło dla innych elementów dekoracyjnych, dlatego warto wykorzystywać je przy tworzeniu różnego typu biżuterii.