Kupujemy kawę w sklepie – co możemy, a co powinniśmy wybrać?

przez | 21 października, 2019

Wystarczy tylko przejść się między regałami sklepowymi, a dostrzeżemy znajduje się na nich niezliczona ilość przeróżnych rodzajów kaw, które próbują przyciągnąć nas ciekawymi opakowaniami i hasłami reklamowymi. My musimy zatem, po prostu wybrać ten produkt, który w naszym uznaniu jest tym najlepszym i najbardziej opłacalnym. Warto wiedzieć jakie aspekty są najważniejsze podczas zakupu kawy i na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać właściwie.

Rodzaj kawy, który sprawdzi się przy danych metodach parzenia

Kiedy interesuje nas wysokiej jakości kawa sklep powinien stanąć na wysokości zadania i zaoferować nam możliwość kupna najlepszych produktów, jakie tylko są dostępne na rynku. Często się tak nie dzieje, jednak możemy sobie z tym poradzić. Kluczem jest zatem to, aby był to produkt, który będzie odpowiedni do możliwości naszego dystrybutora kawy. Postępując właściwie na tym etapie, możemy oczekiwać, że i kawa będzie miała należyty smak.

Otóż w wypadku ciśnieniowych ekspresów, zaleca się wykorzystanie dobrej kawy o dość wysokim stopniu wypalenia. Jeżeli jednak chodzi o ekspresy przelewowe, tutaj najlepszą opcją są kawy z wypału jasnego, które przejawiają delikatniejszy smak.

Mielona i ziarnista, czyli odwieczny dylemat, którą kawę wybrać…

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że w sklepach zdecydowanie dominują kawy mielone. To bardzo istotna kwestia, gdyż o wiele lepszymi produktami będą kawy ziarniste, a szczególnie wtedy, kiedy nasz ekspres zaopatrzone jest we wbudowany młynek. Możemy także skorzystać z młynka zewnętrznego, gdyż nie jest to problematyczne. Pomocny okaże się ranking kawy ziarnistej, dzięki któremu z pewnością bardzo szybko wyłonimy najlepsze produkty.

Ponadto, kawa w postaci ziaren może znacznie dłużej być świeża, a to przecież wydatnie wpływa na smak zaparzonego napoju i jego wyjątkowo aromat. Pamiętajmy, że nawet najlepiej i najszczelniej zamknięta kawa mielona, nigdy nie utrzyma swych wartości i smaku, a bardzo szybko wywietrzeje. Kupując najlepszą kawę do biura, musimy mieć to na względzie.

Czy kawowe kapsułki będą dobrą alternatywą dla innych opcji?

To co przyciąga klientów do kapsułek to w głównej mierze szeroki wybór wariantów smakowych. Kapsułki pozwalają na zaparzenie kawy bardzo wysokiej jakości, którą cechuje bogaty aromat i smak. Stosuje się tutaj pakowanie próżniowe, co w dużej mierze przekłada się na długi czas zachowania świeżości produktu. Należy być jednak świadomym jednej rzeczy, koszt jednej kapsułki to około złotówka, stąd będzie to rozwiązanie opłacalne tylko wtedy, kiedy używamy ekspresu bardzo sporadycznie.

W kwestii kawy rozpuszczalnej…

Produkty znane nam pod nazwą kaw rozpuszczalnych, najczęściej nabywamy w słoikach, bądź też zawierających jedną porcję produktu saszetkach. Ich wybór jest naprawdę spory. Jeśli cenimy sobie wygodę oraz czas przygotowywania, z pewnością spodoba się nam to rozwiązanie.

Musimy być jednak świadomi tego, że komfort jest tutaj jedyną zaletą, gdyż uzyskany smak i armat z pewnością nas nie urzeknie. Co więcej, rozpuszczalne kawy niestety posiadają sporą ilość niepożądanych, sztucznych i chemicznych dodatków, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Prawdziwi koneserzy kawy, nie biorą zatem takiej opcji pod uwagę.