Najlepsze przedszkole na Ursynowie – TOP 10 cech

przez | 19 marca, 2020

Oferta przedszkoli na Ursynowie i w całej Warszawie jest bardzo bogata oraz zróżnicowana – dzięki temu każdy z rodziców ma możliwość znalezienia dla swojego dziecka takiej placówki, która umożliwi jego prawidłowy rozwój i zapewni uśmiech na twarzy każdego dnia. Jednak jeżeli chcesz wybrać najlepszą placówkę, musisz przede wszystkim wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby spełniła ona oczekiwania Twoje i dziecka. Oto 10 cech najlepszego przedszkola, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji!

  • Wykwalifikowani opiekunowie

Przedszkole Ursynow musi w pierwszej kolejności zapewniać dziecku odpowiedni poziom opieki i poczucia bezpieczeństwa, a także – co oczywiste – edukacji. Do tego wszystkiego potrzebna jest oczywiście odpowiednio wykwalifikowana i doświadczona kadra opiekunów. Sprawdź zatem kogo zatrudnia przedszkole i czy posiada specjalistów z różnych dziedzin, w tym lektorów (jeżeli wybierać przedszkole dwujęzyczne) czy psychologa. Wtedy zyskasz pewność, że Twoja pociecha trafia pod odpowiednie skrzydła.

  • Zaangażowani opiekunowie

Oczywiście nie tylko wiedza i doświadczenie opiekunów powodują, że dziecko będzie dobrze czuło się w przedszkolu – istotne jest również ich podejście, zainteresowanie oraz zaangażowanie, a więc cechy, których nie tylko trzeba się wyuczyć, ale które należy posiadać. Tylko odpowiednio zaangażowany opiekun, który interesuje się rozwojem swoich podopiecznych będzie w stanie zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. To właśnie bardzo często różni najlepsze przedszkola od tych gorszej jakości.

  • Zróżnicowane zajęcia

Przedszkole na Ursynowie powinno nie tylko uczyć dzieci czytania czy pisania – inne zajęcia są równie ważne i to bardzo często stanowią sposób na wyróżnienie się na tle konkurencji. Mowa tutaj np. o zajęciach plastycznych, tanecznych, języku angielskim, a nawet jodze – im zajęć jest więcej i im większy wybór ma rodzic, tym oczywiście lepiej. Będzie to dawało szansę nie tylko na odpowiednie edukowanie dziecka, ale również poszerzanie jego horyzontów oraz odkrywanie ukrytych talentów.

  • Wysoki standard

Niezwykle istotne jest to, aby dziecko przebywało w jak najlepszych warunkach – dlatego też przedszkole powinno posiadać doskonałe, komfortowe sale, które będą w pełni bezpieczne i odpowiednio wykończone. Warto zapoznać się więc z galerią zdjęć na stronie placówki albo udać się do niej bezpośrednio i na własne oczy przekonać się, jaką jakość oferuje.

  • Odpowiednie wyposażenie

Obok wysokiego standardu pomieszczeń przedszkolnych, niezwykle istotną kwestią jest również wyposażenie placówki – mowa tutaj o bezpiecznych i komfortowych meblach, właściwych materiałach edukacyjnych i oczywiście grach czy zabawkach, które są niezwykle istotne dla zadowolenia oraz rozwoju każdego dziecka.

  • Bezpieczny plac zabaw

Czym jeszcze wyróżniają się najlepsze przedszkola? Np. dostępem do nowoczesnego placu zabaw, który pozwoli maluchowi spędzać wspaniale czas na zewnątrz – dzięki temu jego czas spędzony w placówce będzie jeszcze bardziej urozmaicony i będzie miało możliwość spożytkowania nadmiaru energii, co będzie również korzystne dla rodziców.

  • Zdrowe posiłki

Twoja latorośl spędzać będzie w placówce niemal cały dzień, dlatego też powinno mieć dostęp do zdrowych i smacznych posiłków – zgodnych z potrzebami malucha. Jest to coś, co wyróżnia najlepsze przedszkola i dlatego warto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę.

  • Stały kontakt z rodzicami

Jeżeli chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko rozwija się prawidłowo i jest szczęśliwe, przedszkole powinno zapewniać Ci stały kontakt oraz informowanie o ewentualnych problemach.

  • Dobre opinie rodziców

No i na koniec – opinie innych rodziców, które mogą być bardzo przydatne jeżeli chodzi o weryfikacje jakości edukacji oraz opieki nad maluchem. Znajdziesz je w Internecie i im będą lepsze, tym oczywiście lepiej będzie to świadczyć o danym przedszkolu na Ursynowie. A Tobie dzięki takim opiniom będzie o wiele łatwiej znaleźć najlepszą placówkę dla swoich pociech.