Nowoczesny outsourcing kadr i płac – 5 najważniejszych korzyści

przez | 28 lutego, 2020

Jeżeli chcesz sprawnie rozwijać swoje przedsiębiorstwo i mieć możliwość zadbania o efektywność codziennych, powinieneś przede wszystkim brać pod uwagę usługi outsourcingowe, które w ostatnich latach cieszą się dużą popularnością przedsiębiorców. Nie bez powodu, ponieważ potrafią znacznie odciążyć od obowiązków i przyspieszyć rozwój biznesu. Przykładem jest outsourcing kadr i płac, który znacznie zwiększy Twoje możliwości – sprawdź jakie korzyści zyskasz dzięki niemu!

Po pierwsze – Profesjonalne rozliczanie wynagrodzeń

Outsourcing kadr i płac to usługi oferowane przez zewnętrzną firmę, mające za zadanie odciążyć pracodawców od dodatkowych obowiązków albo konieczności zatrudniania na cały etat księgowych. I sprawdzają się na tej płaszczyźnie doskonale, zapewniając możliwość rozliczania wynagrodzeń zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi, a także potrzebami przedsiębiorców. Stawiając na uznaną na rynku firmę będziesz mieć pewność tego, że przeprowadzi ona swoje działania w pełni profesjonalnie i bezbłędnie, więc nie narazisz się na jakiekolwiek pomyłki, związane z rozliczeniami.

Po drugie – Usługi dodatkowe

Jednak jak pokazuje praktyka (i oferty firmy outsourcingowych), rozliczanie wynagrodzeń to nie wszystko – najlepsze firmy w branży oferują bowiem również inne, dodatkowe usługi, do których należą między innymi:

  • rozliczanie benefitów pozapłacowych pracowników Twojej firmy,
  • zajmowanie się bieżącymi sprawami osób zatrudnionych w Twoim przedsiębiorstwie,
  • kompleksowe, fachowe doradztwo – zarówno personalne, jak również formalno-prawne.

Dzięki temu otrzymujesz kompleksową obsługę, która pozwoli Ci działać na co dzień o wiele sprawniej i tym samym skuteczniej realizować swoje codzienne zadania.

Po trzecie – e-Teczki

Bardzo dużą korzyścią związaną ze współpracą z nowoczesną firmą outsourcingową, oferującą obsługę kadrowo-płacową, jest wprowadzanie elektronicznego obiegu dokumentów – specjaliści zakładają tzw. e-Teczki, a więc akta pracowników, dostępne z poziomu komputera. Znacznie usprawnia to obieg dokumentacji w firmie i sprawia, że nie musisz obawiać się np. zaginięcia czy zniszczenia papierowych dokumentów. Co więcej – dostęp do nich jest o wiele szybszy i łatwiejszy, zaś ich przechowywanie o wiele mniej kosztowny.

Po czwarte – Oszczędność czasu i pieniędzy

Wybierając outsourcing kadr i płac masz w większości przypadków pewność, że zapłacisz o wiele mniej niż w przypadku zatrudnienia księgowego. Dodatkowo możesz zaoszczędzić wiele czasu i stresu, jakie wynikać mógłby np. z nieprawidłowo rozliczonymi wynagrodzeniami.

Po piąte – Możliwość skupienia na podstawowej działalności

Usługi outsourcingowe powstały właśnie po to, aby odciążać przedsiębiorców od zajmowania się wielu dodatkowymi zadaniami, niezwiązanymi z ich podstawową działalnością – nie inaczej jest w przypadku outsourcingu kadrowo-płacowego, który pozwoli Ci skupić się na swoich najważniejszych zadaniach i co za tym idzie, zadbać o rozwój prowadzonego przez siebie biznesu.

Oczywiście musisz pamiętać, że chcąc podjąć współpracę z najlepszą firmą, warto dokładnie przeanalizować jej ofertę, zapoznać się z kwalifikacjami i doświadczeniem jej pracowników, a także poznać opinie dotychczasowych klientów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że podejmiesz współpracę z profesjonalistami, którzy będą w stanie spełnić wszelkie Twoje oczekiwania.