Posiadasz ubytki? Pomogą implanty zębowe w Warszawie!

przez | 23 stycznia, 2020

Fakty są takie, że bez dobrej kondycji naszego uzębienia, w ogóle nie możemy mówić o prawidłowym stanie zdrowia naszego organizmu. Jako, że nauka bardzo się rozwinęła, ubytki zębowe mogą być leczone na różne sposoby, jednak najpopularniejszym i możliwie najbardziej fizjologicznym będzie implantologia. Utrata zęba to sytuacja, która wymaga reakcji natychmiastowej, aby uniknąć poważnych konsekwencji. Najlepiej być świadomym tego, co może zaoferować nam protetyka, a już na pewno implanty zębowe.

W sytuacji, gdy najlepszym rozwiązaniem są w naszym wypadku implanty zębowe Warszawa jawi się jako miejsce niezwykle atrakcyjne, gdyż właśnie w stolicy można odnaleźć największą liczbę renomowanych gabinetów stomatologicznych. Jeżeli zależy nam zarówno na korzystnej cenie, jak i na wysokim poziomie usług, najlepiej zaczerpnąć informacji w Internecie. Na wielu forach znajdziemy opinie i oceny poprzednich klientów, co pozwoli nam rozeznać się w temacie.

Zębowe implanty, jak jest w rzeczywistości?

Chociaż może wydawać się nam zupełnie inaczej, implant swoim wyglądem najbardziej przypomina po prostu tuleję bądź śrubę. Produkcja wymaga użycia tytanu w czystej postaci, gdyż jest to pierwiastek, który świetnie toleruje ludzki organizm. Co więcej, pozwala on na trwałe połączenie się kości z implantem i jest wysoce odporny na różne obciążenia, które spotykają naturalne zębowe korzenie.

Gdy na tytanowym implancie osadzony zostanie nowy ząb, może on świetnie imitować zęba naturalnego. Elementy wykonane z metalu skutecznie przykryją dziąsła oraz ceramiczna powłoka korony, dlatego o estetykę obawiać się nie musimy. Stomatolog dołoży wszelkich starań, aby nowy ząb nie wyróżniał się od pozostałych, a jednocześnie tworzył z nimi integralną całość.  

Bezproblemowe przyjęcie się implantu w organizmie to istotna sprawa, która wymaga dopełnienia pewnych warunków. Z pewnością należy spełnić kryteria kwalifikacji do zabiegu oraz wszelkie protetyczno-chirurgiczne procedury. Istotnym punktem jest także współpraca pacjenta z lekarzem. Celem będzie zatem uzyskanie procesu osteointegracji, czyli trwałego połączenia się kości z tytanowym implantem. To nie tylko szansa na solidne osadzenie się implantu, ale też na skuteczną odbudowę utraconego zęba.

To także jest niesamowicie ważne…

Wyjątkowo rzadko, niestety jednak zdarza się, że implant jest odrzucany przez ludzki organizm. Są to sytuacje spowodowane zwykle stanami zapalnymi, które powstałą w wyniku nieleczonej paradontozy, złej higieny jamy ustnej, a także palenia tytoniu. Chociaż niemal każdy może poddać się implantacji, zaleca się jednak zapoznać z przeciwwskazaniami i to niezależnie od naszej kondycji i samopoczucia. Można usłyszeć, że choroby i urazy zębów oraz podeszły wiek, wyklucza pacjenta z implantacji. To jednak jedynie mit, gdyż wyżej wymienione okoliczności, widnieją jako najczęstsze wskazania do zabiegu!

Implantologia rozwinęła się na tyle, że zwiększyła się zarówno skuteczność prowadzonych działań, jak i skrócić się sam czas leczenia i rekonwalescencji. Starsze osoby mogą jeszcze pamiętać, że niegdyś wszczepienie implantu mogło trwać nawet do kilku miesięcy, natomiast wykwalifikowany i doświadczony specjalista, wykona wszystko już podczas tylko jednego dnia. Przed zabiegiem podawane jest ogólne lub miejscowe znieczulenie, a stomatolog może zlecić też wykonane dodatkowych badań, radiologicznej diagnostyki, czy też panoramicznego RTG.