Profesjonale biuro rachunkowe z Warszawy – jakie usługi oferuje swoim klientom?

przez | 21 kwietnia, 2020

Ostatnio dosyć głośno zrobiło się o biurze rachunkowym z Warszawy, które zapewnia fachowe wsparcie jednakowo właścicielom dużych przedsiębiorstw, jak i jednoosobowych działalności gospodarczych. Na jakie dokładnie usługi mogą liczyć klienci? Sprawdzamy!

Obsługa księgowości

Chyba jedną z ważniejszych usług jest zapewnienie obsługi księgowej. Jednak nie mówimy tutaj tylko o wsparciu przy realizacji niektórych zadań, lecz o kompleksowych usługach księgowych. Co to oznacza? Biuro rachunkowe jest w stanie przejąć na siebie wszystkie zadania związane z księgowością, zaczynając od prowadzenia ksiąg rachunkowych i podatkowych, po prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów, czy prowadzenie ewidencji zakupów i sprzedaży. Jednak to dopiero początek, ponieważ biuro rachunkowe warszawa jest w stanie przejąć na siebie o wiele więcej zadań, w tym np. sporządzanie bilansów, deklaracji podatkowych, miesięcznych rozliczeń, czy deklaracji VAT. Profesjonalne biuro rachunkowe jest gotowe występować w roli reprezentanta klienta przed Urzędem Skarbowym, Urzędem Kontroli Skarbowej, czy Izbą Skarbową. W tym miejscu warto również wspomnieć, że obsługa księgowa możne być prowadzona w dwóch językach – w języku angielskim bądź w języku polskim, więc to również świadczy o tym, że mamy do czynienia  z naprawdę profesjonalnym biurem rachunkowym, które dokłada starań, by sprostać oczekiwaniom wszystkich klientów.

Doradztwo podatkowe

Dużym udogodnieniem może okazać się także doradztwo podatkowe. Bywa to szczególnie przydatne w przypadku firm, które rozważają optymalizację podatkową swojego biznesu, lub potrzebują fachowych konsultacji podatkowych. Na pewno doradztwo podatkowe może się przydać wtedy, gdy toczone są spory z administracją skarbową, bądź potrzeba wykonać audyt dokumentacji, czy analizę finansową. Zamiast zatrudniać do tego zupełnie obcą firmę, można skorzystać z usług biura rachunkowego, z którym już współpracujemy. 

Prowadzenie obsługi kadr i płac

Ciężko sobie wyobrazić firmę bez kogoś, kto zajmie się obsługą działem kadr i płac. Jest to szczególnie przydatne, gdy firma zatrudnia pracowników, bo ktoś w końcu musi prowadzić dokumentację związaną z tym związaną, jak również zajmować się rozliczeniami z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Dzięki profesjonalnemu biurowi rachunkowemu można ten problem bardzo szybko rozwiązać, wystarczy przekazać mu prowadzenie obsługi kadr i płac. Biuro rachunkowe chętnie przejmie na siebie prowadzenie dokumentacji pracowniczej. Dołoży też starań, by była prowadzona zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej. W tym przypadku możemy być pewni, że biuro rachunkowe zajmie się przygotowywaniem listy płac, umów o pracę oraz ewidencja urlopów. Na tym jednak prowadzenie obsługi kadr i płac się nie kończy, ponieważ biuro rachunkowe weźmie na siebie również wyliczanie zaliczek na podatek dochodowy od wynagrodzeń, składek na ubezpieczenie, czy należności z tytułu świadczeń chorobowych.

Obsługa prawna

Już tak szeroka ilość usług może zapewnić satysfakcję wielu klientom. Jednak profesjonalne biuro rachunkowe nie spoczywa na laurach, co oznacza, że jeszcze na tym nie koniec usług, na które można liczyć. Jak się okazuje, biuro rachunkowe może także zapewnić obsługę prawną oraz pomoc w załatwianiu wszelkiego typu formalności związanych z zakładaniem, prowadzeniem, czy likwidacją działalności gospodarczej.

Usługi administracyjne

Nie sposób też zapomnieć o usługach administracyjnych, na które składa się szereg zadań, jakich może podjąć się biuro rachunkowe. O czym dokładnie mowa? Przede wszystkim biuro rachunkowe swoim klientom zapewnia dostęp do wirtualnego biura, wraz z nim usprawnienie kontaktu, przepływu informacji oraz dokumentów. Na tym jednak nie koniec, ponieważ biuro rachunkowe może także przejąć na siebie zakładanie kont bankowych, czy zajmowanie się kredytami. W szerokim zakresie usług administracyjnych znajdziemy również możliwość zajmowania się depozytami dokumentów, czy ubezpieczeniami I przygotowywaniem sprawozdań GUS.