Sprzątanie biur w Warszawie – 4 powody, dla których warto wybrać tę usługę

przez | 25 listopada, 2019

Sprzątanie biur w Warszawie to usługa często wybierana przez firmy w stolicy. Nic dziwnego, pozwala bowiem zachować porządek w firmowych wnętrzach bez poświęcania na to czasu i pracy. Sprawdź, jakie są 4 główne powody, dla których powinieneś wybrać tę usługę.

1. Kompleksowe usługi, które zaspokoją potrzeby każdej firmy

Sprzatanie biur Warszawa to usługa, której głównym celem jest wprowadzenie i utrzymanie porządku w siedzibie wybranej firmy. Wykwalifikowany serwis sprzątający realizuje komplet działań, pozwalających na zapewnienie higienicznych warunków w miejscu pracy. Zadania wykonywane przez ekipę sprzątającą są dopasowywane przy tym do charakterystyki siedziby oraz potrzeb wskazanych przez klienta.

Wśród realizowanych usług związanych ze sprzątaniem w biurach wyróżnia się zadania podstawowe oraz dodatkowe. Podstawowe obowiązki to przede wszystkim czynności pozwalające na utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości we wnętrzach firmowych. Wykonuje się je regularnie, we wskazanej przez klienta częstotliwości, np. raz w tygodniu czy codziennie – jest to uzależnione od wielkości biura oraz ilości przebywających w nim osób, a także charakteru ich pracy. Należą do nich np. odkurzanie i mycie podłóg, odkurzanie wykładzin i dywanów, mycie blatów i frontów mebli, ścieranie kurzy, wynoszenie odpadków z koszy czy sprzątanie toalet. Zadania mogą być odpowiednio rozszerzone pod potrzeby klienta, jednak trzeba to indywidualnie omówić z serwisem sprzątającym.

Dodatkowe obowiązki realizowane przez ekipę sprzątającą biura to przede wszystkim takie zadania, których wykonanie wymaga większej ilości czasu i pracy. Są to usługi realizowane raz na jakiś czas, nie wymagają bowiem częstego powtarzania. Należą do nich np. mycie okien, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, pranie wykładzin, sprzątanie po remoncie, po przeprowadzce czy po większych wydarzeniach firmowych. Zamawia się je osobno, niezależnie od regularnych usług świadczonych przez serwis.

2. Oszczędność czasu dla firmy

Oszczędność czasu to jedna z większych zalet usług sprzątania biur w Warszawie. Dzięki profesjonalnym usługom firma nie musi dłużej poświęcać czasu swoich pracowników na regularne porządki. Pozwala to skupić się im na ważniejszych zadaniach, które mają bezpośredni wpływ na rozwój i sukces marki. Firma nie musi także zajmować się takimi kwestiami, jak rozpisywanie obowiązków związanych ze sprzątaniem, przydzielanie ich do odpowiednich osób oraz monitorowanie ich realizacji. Wszystkim zajmie się serwis sprzątający, który będzie działał zgodnie z ustalonym planem.

3. Skuteczne i dokładne sprzątanie biur

Decydując się na pomoc wykwalifikowanego serwisu sprzątającego, zyskuje się usługi na najwyższym poziomie. Doświadczeni pracownicy, wyposażeni w najlepsze środki i sprzęt, szybko uporają się z każdym brudem i wprowadzą porządek do dowolnego wnętrza. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego wyposażenia, wyczyszczą każdą powierzchnię, nie powodując jej uszkodzenia. Tego typu usługi są znacznie bardziej skuteczne i dokładne, niż przy zlecaniu obowiązków dotyczących sprzątania zwykłym pracownikom.

4. Profesjonalne środki czystości w cenie

Dobry serwis sprzątający zapewnia wyposażenie we własnym zakresie – profesjonalne środki czystości i specjalistyczny sprzęt są więc zapewnione w umowie. Dzięki temu klient nie musi tracić czasu ani środków na organizację potrzebnego wyposażenia. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższą jakość usług, pracownicy mają bowiem do swojej dyspozycji najlepsze środki i sprzęt, co pozwala im na szybszą i dokładniejszą pracę.