Umowa jeep leasing? – na co zwrócić uwagę

przez | 10 lutego, 2020

Najczęściej obiektem leasingu są samochody firmowe, chociaż obecnie można wziąć w leasing różne rzeczy na przykład sprzęt elektroniczny typu drukarki, komputery, telefony itp. Decydując się na leasing auta firmowego, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw, dzięki temu będziemy mogli podjąć świadomą decyzję. Prawda jest taka, że obecnie jest to jeden z najkorzystniejszych sposobów na to, aby móc sfinansować zakup samochodów.

Co mieć na uwadze decydując się na leasing?

Przed podpisaniem umowy leasingowej należy bardzo dokładnie ją przeanalizować oraz zapoznać się ze wszystkim zapisami i warunkami umowy. Bez względu na to czy decydujemy się na jeep leasing czy inny model samochodu, trzeba wcześniej dokładnie przeczytać warunki umowy, dzięki temu będziemy w stanie uniknąć niespodzianek w przyszłości. 

Decydując się na Jeepa w leasingu należy wziąć pod uwagę między innymi takie rzeczy jak wysokość rat oraz termin ich spłaty, sposób rozliczenia umowy, jeżeli zostanie wypowiedziana, wysokość kar i opłat za nieterminową spłatę, a także warunki ubezpieczenia samochodu. Warto bardzo dokładnie przeczytać umowę, gdyż od tego w dużej mierze zależy, czy będziemy ostatecznie zadowoleni ze swojego Jeepa w leasingu. 

Jednym z ważniejszych elementów jest oczywiście kwestia rat oraz terminu ich spłaty, a także rozliczania umowy w przypadku wcześniejszego zakończenia współpracy. Istotną kwestią jest także ubezpieczenie. Niestety większość firm leasingowych ma wykupione wyłącznie podstawowe polisy, można zdecydować się też na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, dzięki temu będziemy mogli spać spokojniej. W przypadku umów obarczonych większych ryzykiem, dodatkowych zabezpieczeniem bardzo często wymaganym przez firmy leasingowe jest poręczenie. Poręczyciele może zostać każdy, może być to osoba fizyczna albo firma. Ponieważ leasing z zasady ma na celu wyłącznie udostępnienie auta czy maszyny, to warto też sprawdzić czy takie dodatkowe zabezpieczenia w formie majątku osobistego są rzeczywiście konieczne i co ważniejsze uzasadnione. Bez względu na to, czy decydujemy się na Jeppa w leasingu, Lexusa, Mercedesa, czy Toyotę, najważniejsze będzie to, aby wybrać samochód w 100% dostosowany do potrzeb naszej firmy. Dzięki temu będziemy maksymalnie komfortowy i wygodny w użytkowaniu.

Może wynajem długoterminowy zamiast leasingu?

Wiele osób zastanawia się, jakie rozwiązanie będzie lepsze – wynajem długoterminowy, kredyt, a może leasing? Każde z rozwiązań ma wady i zalety, dlatego trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Kluczowe jest to, aby uwzględnić potrzeby swojej firmy, które oczywiście mogą być różne. Jeśli zależy nam przede wszystkim na wygodne to najlepsza opcją będzie zdecydowanie wynajem długoterminowy. Gdy myślimy o tym, aby po zakończeniu umowy wykupić samochody na własność, to leasing będzie zdecydowanie lepszą opcją. Można zdecydować się również na kredyt firmowy, przy czym w tym wypadku trzeba mieć odpowiedni staż firmy oraz dochody na określonym poziomie. Obecnie najlepszą opcją wydaje się leasing, bo nie trzeba inwestować swoich pieniędzy, także można je wykorzystać na przykład w rozwój biznesu.