Zabezpieczenie serwerowni – 3 rzeczy, o których musisz pamiętać

przez | 30 października, 2019

Chcąc zadbać o odpowiednią ochronę przeciwpożarową w budynku, niezbędne jest skorzystanie z najlepszych technologii oraz usług wykwalifikowanych specjalistów, dzięki którym możliwe będzie stworzenie prawidłowego systemu ochrony. Jeżeli Twoim celem jest np. zabezpieczenie serwerowni albo innych pomieszczeń, w których znajdują się cenne urządzenia czy dokumenty, powinieneś zwrócić uwagę na 5 najistotniejszych kwestii – oto one!

Zabezpieczenie serwerowni – 3 najważniejsze kwestie

Po pierwsze – Odpowiednie system sygnalizacji pożarowej

Zabezpieczenie serwerowni powinno być bardzo dobrze przemyślane – stworzenie odpowiedniego systemy pozwoli Ci bowiem ochronić znajdujące się wewnątrz urządzenia, które narażone są nie tylko na działanie ognia, ale również wody. Podstawą takiego systemu bezpieczeństwa będzie przede wszystkim sygnalizacja pożarowa, dzięki której – w przypadku pojawienia się dymu, uruchomiony zostanie alarm. Poinformuje on o zaistniałym zagrożeniu nie tylko użytkowników budynku, ale również odpowiednie służby. Możliwe więc będzie z jednej strony zorganizowanie szybkiej ewakuacji, a z drugiej przeprowadzenie akcji gaśniczej. Bez jakichkolwiek strat dla znajdującego się w pomieszczeniu sprzętu czy narażenia zdrowia osób, przebywających z obiekcie.

Po drugie – Właściwe urządzenia gaśnicze

Kluczem do kompleksowego zabezpieczenia serwerowni mogą być również odpowiednie systemy gaśnicze, które poradzą sobie z ogniem nawet bez konieczności korzystania z pomocy strażaków. Taki nowoczesny system samodzielnie wykryje pożar, a następnie rozpocznie jego gaszenie. Innowacyjne technologie dostępne na rynku pozwalają Ci skorzystać z rozwiązań innych, niż wodne urządzenia gaśnicze, które mogłyby stanowić zagrożenie dla serwerów. Możesz skorzystać z gazowych systemów gaśniczych – ich działanie polega na przerywaniu reakcji spalania już na poziomie molekularnym, dzięki czemu nie dochodzi do rozprzestrzeniania się ognia.

W tym wypadku możesz postawić np. na INERGEN, NOVEC-1230 czy też FM-200, które obniżają poziom tlenu w powietrzu, a także obniżają ciepło, działając w stu procentach skutecznie. Jak już mówiliśmy – są one również w pełni bezpieczne dla znajdujących się wewnątrz urządzeń, ponieważ nie pozostawiają jakichkolwiek zanieczyszczeń i odpadów. W ten sposób nie ryzykujesz, a w dodatku nie musisz czekać na przybycie straży pożarnej!

Po trzecie – Nowoczesny serwis PPOŻ

Oczywiście chcąc odpowiednio zabezpieczyć serwerownię i wybrać odpowiedni system gaszenia pożaru, niezbędne będzie również skorzystanie z odpowiednio wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów, którzy będą w stanie doradzić odpowiednie rozwiązanie, a także zaprojektować je i wdrożyć w obiekcie. Wybierz więc taki serwis PPOŻ, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów i który może pochwalić się wieloma udanymi realizacjami. Zwróć też uwagę na technologie, z których korzysta – dzięki temu będziesz mieć możliwość skorzystania wyłącznie z tych najlepszych, które w stu procentach zapewnią Ci bezpieczeństwo.

Kierując się tymi trzema aspektami, zyskasz możliwość skorzystania z rozwiązania, które w stu procentach spełni Twoje oczekiwania – zabezpieczenie serwerowni w odpowiedni sposób to absolutna podstawa, dlatego wybierz dobrze!